פרגולות עץ גושני

פרגולה מעץ גושני (מוכרת גם בשם פרגולה גושנית) תהפוך את הגינה שלכם למקום הבולט ביותר בבית, וזאת משום שהיא בעלת נוכחות שקשה להתעלם ממנה. פרגולות עץ גושני בעלת המראה הייחודי והיוקרתי שלה ימשוך את מרב תשומת הלב, וישדרג את מראה הגינה הביתית מאוד. הביאו בחשבון שאם הגינה שלכם קטנה יחסית, או אם אתם מעדיפים שהצמחייה תהיה לב הגינה, אולי פרגולה עץ גושני אינה פרגולה שמתאימה לכם, וניתן לבחור פרגולות עץ מאורן למשל שהיא עדינה יותר. מדובר באלמנט עיצובי מרשים שמשנה לחלוטין את מראה הגינה.

עצים גושניים עבור פרגולות עץ הם עצים עבים מאוד ומאסיביים (יחסית לעצים כמו אורן, שגם ממנו ניתן לבנות פרגולות). השם עץ גושני הוא שם כולל לכמה סוגים של עצים בעלי תכונות דומות – עצים גדולים שמייצרים מהם לוחות וקורות מאסיביים, ושהטקסטורה שלהם גסה למראה ומאופיינת בסדקים.

עץ גושני עבור פרגולה

עם זאת, כשאתם מגיעים אל מחסן העצים כדי לבחור את קורות העץ הגושני לבניית הפרגולה שלכם, כדאי שתדעו כמה עובדות על עצים גושניים: למרות עוביים לא כל העצים הגושניים חזקים מספיק לשאת משאות ומשקלים כבדים. גם הסדקים המעטרים אותם ומוסיפים להם חן ואופי עלולים לפגום בכוחם לשאת משאות ומשקלים. לכן, אם אתם מתכננים לתלות מהפרגולה שלהם נדנדות כבדות וכדומה, בקשו מהמומחים במחסן העצים לעזור לכם לבחור קורות עץ מתאימות, וכן דעו שבנייה נכונה תשפר בהרבה את החוזק הכללי של הפרגולה, ועמידות בפני תנודות. כדאי לכם להתייעץ עם המומחים במחסן העצים באשר לאפשרות לשלב חומרים נוספים, כגון מתכות, במבנה הפרגולה כדי להוסיף ייחוד למראה שלה. עבודה עם עצים גושניים פותחת בפניכם את האפשרות הזו. אפשרות נוספת היא לשלב בפרגולה קורה עשויה עץ רב שכבתי. כך, לדוגמה, אפשר להזמין קורה מרכזית עשויה עץ רב שכבתי (קורות המשנה תהיינה מעץ גושני). כל אלו עניינים שצריך לתת עליהם את הדעת בשלב תכנון הפרגולה, ומומלץ להיוועץ במומחים כדי לקבל את כל המידע הדרוש לכם.

סוג עץ המיועד לפרגולות עץ גושני

העץ הגושני הנפוץ ביותר במחסני העצים עבור פרגולות עץ בישראל מכונה עץ גושני לבן. מקורו בעץ ממשפחת המחטניים (דומה מאוד לעץ האשוח) והוא מיובא לארץ מאירופה. עצים גושניים אחרים שניתן למצוא בארץ הם עץ דאגלס פייר (סימן ההיכר שלו הוא צבעו האדמדם) ועץ אלון גושני.

לשיפור מראה הקורות והדגשת המאפיינים העציים שלהן, ניתן לשייפן במברשת ברזל גסה בטרם צובעים אותן. השיוף יבליט עוד יותר את המראה טבעי של הקורות.

פרגולות עץ גושני יקרה יותר משאר פרגולות עץ אחרות, וזאת בגלל שבבניית פרגולה עץ גושני אתם רוכשים יותר חומר גלם מאשר בבניית פרגולה העשויה מחומרים אחרים. ההשקעה הזו תשתלם לכם, משום שפרגולה עשויה עץ גושני היא פריט שיישאר אתכם שנים רבות, ויעניק לביתכם נופך ייחודי שלא ניתן למצוא בבתים רבים.

מעוניינים לראות את מגוון סוגי הפרגולות שאנו מציעים ואודות היתרונות של כל אחד מהם? היכנסו לקישור הבא:
פרגולות עץ איכותיות בחברת כמיסה

Rate this post

כמיסה

מחובר

כדי שנעביר אותך לשלוחה הרלוונטית בWhatsapp בחר נושא רצוי להתכתבות:

דילוג לתוכן