דק ללא ברגים – דק סמוי

נוטים להסתכל על חצר הבית והלרגיש שמשהו חסר על מנת לקבל את מראה האופטימלי?

דק סמוי (הנקרא גם דק ללא ברגים) נחשב כאחת האופציות המועדפות על ידי אנשים רבים מסיבות רבות.

במאמר הבא תוכלו להכיר את היתרונות של המוצר, על מה חשוב שתשימו דגש, אילו סוגי עצים מיועדים לדק סמוי ועוד.

היתרונות:

  • תחזוקת הדק. בניגוד לאפשרויות האחרות הקיימות בשוק, דקים סמויים זקוקים רק לטיפול בסיסי ולא לתחזוקה שוטפת.
  • הגורם המרכזי – יופי. אסתטיקה. אחד מהמאפיינים הבולטים ביותר של דק ללא ברגים היא העובדה שמדובר על דק ברמה אסתטית גבוהה מאוד. הברגים (כפי שניתן להבחין בדקים רגילים) אינם, כאמור, נראים לעין. העץ נותר שלם, נטול חורים – מראה שאין כמוהו. מעבר לכך: הדק לא סובל מסדקים או עיוותים סביב הברגים/המסמרים.
  • בטיחות ואמינות – אין ספק שדקים, במידה והם מותקנים באופן שאינו מקצועי, רשלני ומעייפות החומר לעיתים – יכולות להתגלות בעיות כאלו ואחרות, למשל: ביקוע העץ, ברגים שיוצאים החוצה ועלולים להוות כסכנה התקלות ונפילה.

    דק סמוי איננו בעל בעיה זו.יתרה מכך – דק סמוי מסתמן כאחד מהדקים האמינים ביותר המחזיקים לאורך זמן ונוטים פחות ל-‘עייפות החומר/

  • חרקים ומזיקים – אחד מהיתרונות של הדק הסמוי היא העובדה שהוא מפחית את ריקבון העץ ויתרה מכך: אינו סובל מפטריות.

מחיר

דק סמוי הוא בעל אלמנטים (למשל: קורות עץ מחורצות וכיוצא מכך) שמייקרים את המחיר. כמו כן, ההתקנה עצמה צריכה להיות יותר מקצועית מדק רגיל עקב הייחוד של הדק. אלו מייקרים את מחיר הדק. כפי שאתם בוודאי יודעים – מומלץ שלא לבחור במתקין זול – דבר שעלול בסופו של דבר לעלות לכם הרבה כסף, חומרי גלם חדשים וכדומה במידה וההתקנה לא תצליח או תיהרס לאחר זמן קצר.

בניית דק סמוי (ללא ברגים) – איך זה עובד?

אז כיצד, הלכה למעשה, עובדת התקנת דק סמוי שהרי שונה מהתקנת דק ‘רגילה’? ראשית כל – התשתית עצמה של הדק שונה לחלוטין. היא עשויה מפולימר פלסטי. כפי שאמרנו – לעיתים זול עלול לעלות לכם ביוקר ומכיוון שמדובר על שיטה חדשה (יחסית בארץ) בעלי מקצוע פחות משופשפים עמה ולכן חשוב לחפש אדם בעל היכרות עם הנושא וניסיון! – חשוב לשים על כך דגש מיוחד!

סוגי עצים לדק סמוי

אם אתם תוהים אילו סוגי דקים תוכלו לעשות בשיטת ‘הדק הסמוי’ – המגוון הינו רב. ניתן לבנות דקים ללא ברגים כמעט מכל סוגי העצים, כגון: דק אורן, דק איפאה, דק סינטטי, דק מעץ ארז ועוד.

 

לחזרה לעמוד דקים הראשי שלנו:

דק ממחסן עצים – בניית דקים איכותיים לחצר הבית

צרו קשר איתנו

ליעוץ, עזרה והכוונה בנושא דק בניית דק סמוי ללא ברגים.