דק סינטטי

דקים סינטטים הם שיכלולים של השנים האחרונות בעיקר. עד אז דקים אלו נראו מלאכותיים מדי וכן, דקים אלו היו פחות עמידים בתנאי מזג האוויר. בשנים האחרונות דקים סינטטים מצמצמים את המרחק בינם לבין דק עץ אח באופן משמעותי.

הבחירה לבנות דק סינטטי פותחת בפניכם עולם שלם של אפשרויות – מהשימוש בדק הסינטטי עצמו דרך עיצובו. דק סינטטי יכולים להופיע במגוון של עיצובים וצבעים ולשמש בתוך הבית, במרפסת, בגינה, לצד בריכת השחייה ומתחת לריהוט גינה כבד.

יתרונם הראשי של דקים סינטטיים מתבטא בעיצובם האחיד. כל הלוחות נוצרו במפעל לאחר שעברו מבדקי בקרה מחמירים, והם מהווים מוצר אחיד בעל תו תקן. אין צורך לברור את הלוחות ולחפש את אלה שמתאימים לטעמכם, משום שלוחות דק סינטטי – נראים אותו הדבר. כך, במקרה של צורך בהחלפה של אחד הלוחות, ניתן לעשות זאת באופן שבו לא יורגש כי לוח אחד הוחלף באחר.

דקים

דק סיננטי – שלושת הסוגים העיקריים בשוק הישראלי:

דק סינטטי העשוי מתרכובת של נסורת ופולימרים, דק סינטטי העשוי מפי.וי.סי מוקצף, ודק סינטטי העשוי מתרכובת של נסורת ופולימרים ומצופה בציפוי לסטיק קשיח. יתרונו של דק סינטטי העשוי מנסורת ומפולימרים בחוזקו ובמידת שמירתו על צבעו המקורי.

לוחות מסוג זה יהיו בטקסטורה שמזכירה עץ טבעי, וכן הגוונים שלהם יזכירו גוונים של לוחות עץ טבעי. דק סינטטי העשוי מפי.וי.סי מוקצף הוא למעשה דק העשוי מפלסטיק. משום שהוא נהנה מתכונותיו של הפלסטיק, מחירו נחשב לגבוה יותר מזה של הדק העשוי מתרכובת של נסורת ופולימרים.

קל יותר לשמור על הניקיון של דק כזה, אך לפלסטיק יש נטייה להתעוות בחום ולהישרט. חשוב להביא זאת בחשבון כשמתכננים מה יהיו המוצרים הנלווים שיוצבו על הדק, ואם יהיה זה דק מהסוג שמרבים לצעוד עליו. דק סינטטי העשוי מתרכובת של נסורת ופולימרים ומצופה בפלסטיק נחשב לדק הסינטטי הטוב ביותר, ולכן גם ליקר ביותר. הוא משלב את היתרונות של שני סוגי הדקים המרכיבים אותו – קשיחות ושמירה על הצורה.

בשנים האחרונות גברה המודעות לאיכות הסביבה ולשימוש בחומרים ממוחזרים בארץ. דק סינטטי עשוי להתאים מאוד למי שמבקשים להימנע משמוש בעצי יער שנגדעו לשימוש האדם. הדקים עשויים בחלקם מחומרים ממוחזרים (נסורת עץ ואבקת עץ), ויש חברות המייצרות אותם תוך שימוש בטכנולוגיות ירוקות. עמידותם הגבוהה תורמת לכך שאין צורך להחליף אותם בתדירות גבוהה, וכך לא נוצר בזבוז של חומרי גלם.
יש 2 סדרות של גוונים, ההבדל הוא ביופי, וגם במחיר.

Rate this post

מחיר הוגן
במיוחד

ביצוע מושלם
בעץ

אחריות
מלאה

דילוג לתוכן