דק לגינה

דק טיק בורמזי
דק איפאה
דק סוקופירה
דק תרמי
דק סינטטי
דק במבוק
דק אורן
משטחי דק במבוק
חידוש דקים

רוצה דק לגינה אבל… יש כל מיני התלבטויות . איזה סוג לבחור , האם כדאי לבנות לבד או להזמין קבלן דקים שיבצע את העבודה?
 ריכזנו עבורך את הנושאים העיקריים . במידה ויש שאלות , ניתן לשלוח לנו פנייה ונחזור אליך .
אז מה זה דקים ? דקים מעץ הם אותם משטחי עץ המקבלים את פנינו בכניסה לגינות של בתים פרטיים. בשנים האחרונות רואים דקים גם בכניסה לבתי עסק רבים. המגע הישיר עם העץ משרה אווירה ביתית נעימה, וזו הסיבה לפופולאריות הגוברת של דקים. צבע העץ לדק משתלב היטב בצבעים של גינת הבית. העובדה שמדובר בחומר טבעי יוצרת הרמוניה בין הבית והצמחייה שסביבו.  בניית דק לגינה הופכת את הכניסה לבית לחוויה נעימה , תחושה חמימה בכל פעם שמגיעים הביתה

 בניית דק לבד או להזמין בעל מקצוע?

אם מתאים לך לבנות דק בשיטת עשה זאת בעצמך , יש לך חוש טכני , ואהבה לעשיה בידיים -אז זה המקום.   כיצד לבנות דק , מה דרוש ועוד טיפים –  פשוט ללחוץ על הקישור דקים – עשה זאת בעצמך . אנחנו בכמיסה נשמח לעמוד לרשותך .
הערכת עלות – ניתן לראות מחירון דקים בבניה עצמית כדי להעריך את התקציב של הפרוייקט. במידה ויש העדפה לבעל מקצוע , שאומנם עלות דק לגינה תהיה שונה , אך גם לה יש יתרונות.
 התקנה איכותית ומהירות הביצוע גבוהה .אומנם עלות דק בנוי היא יקרה יותר , אך בהחלט יכולה להשתלם למי שזה מתאים לו.  להערכת עלות יש ללחוץ על הקישור מה מחיר הדק כולל התקנה . יש לציין שהמחירים הם מחירי שוק .
 מחירי שוק לא מחייבים ויכולים להשתנות בהתאם לשטח , לסוג ומידות העץ , וגורמים נוספים. במחסן עצים כמיסה יש ניסיון רב בהדרכת לקוחות לבניית דק או פרגולה בצורה עצמאית.

בניית דקים

אז איך מתחילים? תכנון נכון והגדרת צרכים יחסכו לנו הרבה זמן וגם כסף.
 יש למדוד את שטח הדק הרצוי, להכין סקיצה של הדק מבחינת השטח.

לחשוב  מה הציפיות שלנו מהדק, כלומר איזה פתרונות יספק מעבר למראה היפה שלו.
 לדוגמא – עמידות גבוהה נגד החלקה , נדרש באזורים סביב בריכה. אדניות שנרצה לשלב, ריהוט גן שנרצה למקם.

מה המגבלות או נושאים שיש להתייחס אליהם.  במידה ותרצו לשלב פרגולה , ריהוט גן או דברים נוספים , לקחת זאת בחשבון . 
זה הזמן לדמיין כיצד ייראה הדק לגינה אצלך בבית . בהמשך המאמר למטה , מצורפים סוגי דקים שונים להתרשמות וגם תמונות של פרוייקטים. כדאי להתרשם, ולבחור את הדק שנראה לך. לא חייבים לבחור בשלב זה, וניתן להגיע אלינו למחסן כדי שנעזור לך לקבל את ההחלטה הטובה ביותר.

סוגי דקים
סוגי דקים
איך לבחור בעל מקצוע
איך לבחור בעל מקצוע?
עצים למכירה - דק עץ קמר
דק - עשה  זאת בעצמך
תכנון גגות רעפים
תכנון דק נכון
תחזוקה חידוש דקים
חידוש דקים

 איך להעריך עלות דק? 

כמעט לכל פרוייקט יש מחיר שוק למטר מרובע . יחד עם זאת מחיר שוק יכסה ביצוע במפרט דומה , בשטח שווה ערך . כלומר מי שיש לו שטח של 30 מ”ר , יקבל מחיר זול יותר ממי שיש לו רק 10 מ”ר . ולפעמים ההפרש יכול להיות גדול , ועדיין להיות הוגן . לכן מומלץ לעתים לאגד מספר פרוייקטים , מה שיכול להוזיל עלויות .משתנים נוספים שיכולים להשפיע על העלויות – שימוש אביזרים וחומרי גלם איכותיים יותר , מה שמשפיע על המחיר . פעמים רבות זה אכן משתלם וכדאי . כמו כן תנאי השטח , פירוק של הדק ישן ופינוי פסולת גם ישפיעו . במידה ובחרתם את הדק כולל התקנה , וותק של בעל מקצוע ואיכות ביצוע גם הן משפיעים.

איך לבחור קבלן דקים?

חשוב להבין – בעל מקצוע הוגן , ייתן מחיר הגון . מחיר נמוך מדי  ב- 20% פחות צריך להדליק נורות אזהרה . אם תפלו על מבצע לא מקצועי , החיסכון ייהפך לעוגמת נפש. צריך לדעת שאת ההבדלים לפעמים מגלים רק לאחר מספר חודשים . אם תבחרו להקים את הדקים שלכם על אדמה חשופה, הדבר ישפיע על העלות כי תידרש עבודת הכנה על הקרקע. דקים מעץ לגינה המוקם על משטח בטון מוכן או על מרצפות יהיה זול יותר, כי לא תצטרכו להכין את המשטח. למידע נוסף על טיפים לבחירת קבלן דקים ופרגולות .

בניית דקים – תחזוקת דקים מעץ

דקים לגינה עשויים עץ זקוקים לתחזוקה בסיסית כדי לשמור על צבעם, מרקמם ואיכויותיהם. לרוב התחזוקה היחידה שיש זה לצבוע את הדק בשמן מיוחד המיוצר למטרה זו. השימון מתבצע אחת לכמה חודשים עד שנה. דקים לגינה מעץ איכותי אמור להחזיק מעמד לאורך שנים – בהתאם לסוג העץ, לעובי הקורות ולטיפול שתעניקו לו. נשמח להמליץ על שמנים וצבעים מתאימים, ושאר הנחיות לתחזוקת הדק, שתהינו ממנו לשנים רבות.

עשה זאת בעצמך

לא משנה מה תרצו לבנות, בואו אלינו, תראו מחסן עצים עם מגוון גדול של פתרונות , עצים , צבע , פירזול והרבה עץ .  שבו עם המומחים שלנו, ותקבלו הכוונה עד למציאת הפתרון שמתאים לכם . בכמיסה לא מסתכלים על עצים למכירה אלא על פרוייקט שהלקוח רוצה לקבל . אם זה בנייה עצמית או מוצר מוגמר . נבנה זאת עבורכם  או שנדאג לכם לבעל מקצוע אמין.

נשמח לסייע לכם בכל מידע נחוץ על מנת שתוכלו להחליט על דקים מעץ המתאימים ביותר בשבילכם.
אם הגעת אל מחסן עצים טוב , יהיו מוכרנים מנוסים אשר יעזרו לך בכל הדרך . אם זה תכנון דק לפי תנאי הסביבה, צורת הבנייה המתאימה, שיקולי מחיר וושיקולים נוספים. אנחנו נשמח לעודד אתכם לבצע בניית דקים מעץ בעצמכם, נתריע על הקשיים ומידת המיומנות הנדרשת ובעת הצורך גם נשמח להמליץ על בעלי מקצוע.

Rate this post

מחיר הוגן
במיוחד

ביצוע מושלם
בעץ

אחריות
מלאה

דילוג לתוכן