דק איפאה

איזה דקים נחשבים לטובים ביותר ? דקים שהם מושתתים על עץ איפאה, הם דקים עלי מראה יוקרתי ואיכותי.  זהו חומר גלם איכותי המבוקש על ידי בעלי בתים רבים, המוכנים להשקיע כדי לקבל דק עמיד ואיכותי בתנאי אקלים שונים לאורך זמן.

דקים מסוג איפאה הם דקים המתאפיינים בגוון חום ובמאסיביות, הנובעת מאופיים של לוחות העץ. הם דקים בעובי של כ- 2 ס”מ .זהו עץ קשה, המחייב שיטת עבודה הכוללת קידוחים מקדימים, מברגה חזקה וברגים מתאימים.

איכויות דקים של עץ איפאה, והביקוש של דקים אלו מצד אחד גרמו לחוסר בעולם של עץ עבור דקים אלו, ולעליית מחירים. עקב הפופולריות של עץ האיפאה ומחירו היקר, הובאו מספר עץ דקים הדומים לעץ איפאה כתחליפים. בכדי להימנע מטעויות ומקנייה של דק איפאה ובפועל לקבל תחליף, הקפידו לקנות את הלוחות רק במחסן עצים מורשה שיכול להציג אסמכתה שהעץ שאתם קונים הוא אכן דק איפאה.

דקים מסוג איפאה הם דקים המתאפיינים בגוון חום ובמאסיביות, הנובעת מאופיים של לוחות העץ. הם דקים בעובי של כ- 2 ס”מ .זהו עץ קשה, המחייב שיטת עבודה הכוללת קידוחים מקדימים, מברגה חזקה וברגים מתאימים.

שיקולים לבחירת דק איפאה:

דקים מעץ איפאה- שיקולים נוספים העשויים להשפיע:

דק איפאה – ייעוץ בעת בניית דק

המומחים שלנו ישמחו לשוחח עמכם על הצרכים שלכם, מאפייני הבנייה הנחוצים לכם והתקציב העומד לרשותכם ולהתאים לכם את הפיתרון הנכון בשבילכם.

בנוסף תוכלו לרכוש את כל המוצרים המשלימים הנחוצים לבניית דק בחנות שלנו בין אם החלטתם ללכת על דק איפאה או על דק מסוג אחר.

דק איפאה – נתונים כלליים

הטקסטורה של דק איפאה חלקה, וזאת בניגוד לעצים שיש להם טקסטורה של “עיניים”, כמו עץ האורן. הלוחות מגיעים בכמה גוונים של חום וייתכנו לוחות אף בצבע נוטה לצהוב וירוק או חום כהה, ההפרש בגוונים מטשטש בדרך כלל לאחר זמן , עקב החשיפה לשמש. לכן דק איפאה יהיה מאופיין בשונות בגוון , כאשר מניחים את הלוחות  זה ליד זה .וכמו כל עץ טבעי יוצר מראה טבעי וחמים. סיביו של העץ צפופים וישרים וצורתם זו תורמת לחוזקם של הלוחות. מבדיקות שנערכו ללוחות האיפאה, עולה כי דק איפאה עשוי עץ זה מסוגל להחזיק מעמד כ-30 שנה. עם זאת, חשוב לדעת שחשיפה רבה לשמש גורמת ללוחות לשנות את צבעם במשך הזמן. החוזק של הלוחות בא לידי ביטוי גם בכך שהדק אינו נשרט בקלות, ולכן עמיד יותר בפני גרירה של  רהיטי גן וחפצים כבדים אחרים.

יתרון חשוב נוסף הקשור לתחזוקת דק איפאה הוא בכך שהדק מורכב מחומרים הדוחים מזיקים. מדובר ביתרון משמעותי, שכם לרוב נבנה את הדקים בקרבת דשא ומצחייה, אזור גידול טבעי לחרקים ולמזיקים שונים.

חוזקו של דק איפאה מחייב שימוש בברגים מיוחדים כאשר מרכיבים אותו, יש להקפיד לשמור על מרווחים של עד כ-50 סנטימטרים בין הקורות המשמשות תשתית לדק – המרווחים הללו קטנים יותר מאשר המרווחים בתשתית לדק עשוי אורן, כאמור, בגלל חוזקו של האיפאה והצורך למנוע ממנו להתעוות כאשר הוא מתכווץ ומתרחב.

הלוחות העשויים איפאה מגיעים לישראל מברזיל, מקום גידולו הטבעי של העץ. עובדה נוספת מתווספת לשאר המאפיינים של העץ שתוארו כאן, ומהווה הסבר לכך שמדובר בחומר גלם לא זול, אך מבוקש מאוד.

בכמיסה יש את כל הכלים הדרושים להשלמת הדק, כולל מוצרים משלימים. בנוסף בעת רכישת הדק, ניתן לקבל דף הנחיות לבניית הדק, טיפים חשובים שישמרו על הדק שלך ברמה הגבוהה ביותר לאורך זמן.

דק איפאה – המלצות התקנה

מרווח בין קורה לקורה – מינימום 7 מ”מ
מרווח בין זוגות ברגים – מקסימום 45 מ”מ
גובה ממשטח בסיס – מינימום 18 ס”מ על אדמה
גובה ממשטח בסיס – מינימום 10 ס”מ על בטון
משטח הבסיס צריך להיות מפולס עם שיפוע ניקוז למים
יש להשאיר פתחי אוורור מסביב לדק
יש להשתמש בברגים לדקים עץ קשה באיכות גבוהה 6/60
יש לשמן לאחר התקנה בשמן דק איכותי

לחזרה אל אפשרויות נוספות של דקים שאנו מציעים לקהל לקוחותינו בפריסה ארצית, היכנסו לקישור המצורף:

Rate this post

כמיסה

מחובר

כדי שנעביר אותך לשלוחה הרלוונטית בWhatsapp בחר נושא רצוי להתכתבות:

דילוג לתוכן