דקים – כל התשובות לשאלות, במקום אחד

 

לא נלאה אתכם במשפטים מיותרים – במאמר הבא ריכזנו מספר שאלות מאוד מרכזיות בתחום בניית דקים.
קריאה מהנה!

ריצוף או דק? מה הכי כדאי?

אין ספק שזו אחת השאלות הכי פופולאריות שאנו שומעים – מה הכי כדאי לי, ריצוף? פרקט? או שאולי בכלל אבחר ב-דק? בואו נעשה מעט סדר בבלגאן ונענה על השאלה הפופולארית הנ”ל.
בואו נתחיל מהעובדה הראשונה שדק הוא בעל מראה הרבה יותר חמים והוא משטח טבעי, כך שבמידה ומעוניינים לייצר ולקבל מראה חמים וטבעי מומלץ ללכת על הקונספט הנ”ל.

עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שדווקא ריצוף נחשב כזול יותר.
עליכם לשאול את עצמכם – על מנת להיות בטוחים בבחירתכם – מהו הקונספט העיצובי שאאנו מעוניינים להשיג?

התקנה של דקים – האם מדובר על פעולה של מספר ימים?

ובכן, על מנת להצליח לענות על שאלה זו באופן נכון חשוב להבין שתשובה לשאלה זו מתחלקת לשניים – בניית דק והרכבתו כאשר מדובר על הרכבה פשוטה וכזו שלא.
אם למעשה אנו מדברים על בנייה והתקנת דקים פשוטה – מדובר למעשה על יומיים עבודה (כאשר מדובר על שטח בגודל סטנדרטי).

במשטחים גדולים יותר וכאשר מדובר על משטחים הנחשבים “כסבוכים יותר”, כלומר, שיש להכין משטח עבודה כי הקרקע לא ישרה, מכיוון שמדובר על דקים הנחשבים – מבחינה טכנולוגית – מתקדמים יותר ולכן ההתקנה לוקחת מעט יותר זמן יכולה להאריך את ימי העבודה.
באופן כללי נאמר שעבודה מסוג זו לא אמורה לקחת יותר ממספר ימים ספורים – גם במקרים “סבוכים” יותר.

החלטתם ללכת על דק…אך – איזה סוג?

שאלה מצוינת!

כן, אנחנו מסכימים אתכם – יש באמת הרבה סוגים וזה יכול ליצור בלבול.
אילו, דקים, למשל תוכלו למצוא? איפאה, קמרו, דק, אירוקו ועוד (לסוגים נוספים היכנסו אל הלינק המצורף: בניית דקים במגוון סוגים במחסן העצים כמיסה)

שאלה זו מתחלקת למספר אופניים – מחיר, איכות וטעם אישי.

אם אנחנו, למשל, מדברים על איכות הרי שאנחנו נבחר בעצים הרבה יותר מאסיביים וקשים – אלו גם נחשבים כעמידים יותר מפני נזקי מזג האוויר המצטברים לצד מזיקים (חרקים וכדומה), אחד מסוגי דקים אלו הינו דק איפאה.

אם מדובר על עניין של תקציב וכן, בחירה בעץ שניתן לעבד אותו בקלות – הבחירה הטובה ביותר תהיה עץ אורן אך חשוב לקחת בחשבון שאורן עלול לסבול יותר ממזיקים ומנזקי מזג אוויר ולכן חשוב שיהיה מוקצה ומחוטא ומדי שנה לצבוע אותו בכדי למנוע ממנו להתייבש.

דק סינטטי לפי מידות ובמחירים אטרקטיביים לכל כיס

 

בניית דק באופן עצמאי – האם זו אגדה?

ראשית כל – לא. זו לא אגדה אורבנית ובהחלט ניתן לבצע בנייה והתקנה מסוג זה לבד אך חשוב לקחת בחשבון שעליכם להיות בעלי חוש טכני.
אנו בכמיסה אף עוזרים ללקוחות שלנו ומדריכים אותם כיצד לבצע את ההליך הנ”ל.

עם זאת, הרשו לנו להסתייג במעט – התקנה זו תתאים אך ורק כאשר מדובר על עצים הנחשבים כקלים יותר (כמו עץ אורן שאותו ציינו לעיל) מכיוון שהרבה יותר פשוט וקל לעבוד איתם ולבצע את ההתקנה ללא תקלות  כאלו ואחרות.

 

רוצים לדעת פרטים נוספים עלינו? היכנסו אל הקישור הבא

בניית פרגולות עץ איכותיות – פרגולת עץ אורן ופרגולה מעץ גושני

השארת תגובה